Mistrzostwo Gminy w piłce nożnej

W ostatni wtorek (16.05) na orliku w Jodłowniku zostały rozegrane zawody sportowe chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Do zawodów oprócz naszej szkoły zgłosiły się wszystkie pozostałe z terenu gminy Jodłownik. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rozegrali turniej w systemie grupowym. Zwycięzcy grup rywalizowali w finale. Jako pierwsi rozpoczęli chłopcy, którzy w grupie pokonali 2-1 Wilkowisko i 4-0 Krasne Lasocice. W finale zmierzyliśmy się z Szykiem, który wygraliśmy 1-0 tym samym odzyskując tytuł mistrzowski, który straciliśmy w zeszłym roku. Zwycięstwo dało naszej drużynie awans na zawody powiatowe.

Następnie swój turniej rozpoczęły dziewczyny. W grupie pokonaliśmy Jodłownik 2-0 oraz Szyk 2-0. Zajmując pierwsze miejsce w grupie awansowaliśmy do finału. Tam, podobnie jak w przypadku chłopców, wygraliśmy 1-0 z Krasne Lasocice i kolejny tytuł mistrzowski tego dnia pojechał do Szczyrzyca. Rzecz jasna, dziewczyny również uzyskały awans na zawody powiatowe.

Trzymajcie za nas kciuki, walczymy!!

Skład reprezentacji chłopców: Opioła Filip, Opioła Artur, Raszewski Michał, Bolsęga Jakub, Żabówka Dariusz, Dobrzycki Antoni, Wiewiórka Rafał, Miśkowiec Artur, Foszczyński Kacper, Trzupek Kacper.

Skład reprezentacji dziewczyn: Chlipała Julia, Kopanica Roksana, Drożdż Wiktoria, Bladocha Milena, Łyszczarz Kamila, Orzoł Natasza, Bubak Karolina, Tabor Zofia, Sieja Anna, Marek Maja.

Drużyny przygotowali: Biel Wojciech, Nowak Mateusz